30 години специалност "Стопански и финансов контрол"   bg   en

За конференцията

Международната научно-практическа конференция ”Дигиталната трансформация в контрола и анализа – рискове и възможности” е организирана от катедра „Контрол и анализ на стопанската дейност“ при Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов и е посветена на 30 годишнината от създаването на специалност „Стопански и финансов контрол““ и 85-та годишнина на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов.

Темата на конференцията е провокирана от желанието на преподавателите от катедра „Контрол и анализ на стопанската дейност” да бъдат предложени научно-обосновани решения на практически проблеми, произтичащи от необходимостта от адаптиране дейността на контролните институции към цифровата икономика. Платформата на конференцията дава възможност на преподаватели и изследователи от цял свят да споделят своите изследвания и активно да участват в дискусионните панели.

Целта на конференцията е да се обсъдят въпросите, свързани с възможностите за цифровизация и дигитализация на: отчетността; финансовия, данъчния и митническия контрол; банковия контрол и надзор; вътрешния контрол и одит; външния одит; финансовия анализ; оценката на риска; анализа на финансовите отчети и др.

При регистрацията си участниците имат възможност да изберат присъствено или онлайн участие. С оглед на епидемичната обстановка, организаторите запазват правото си да променят начина на провеждане на конференцията, за което своевременно ще уведомят участниците.

Статиите ще бъдат публикувани в електронно издание на Конференцията, индексирано в CEEOL, Dlib, Google Scholar, BPOS (Bulgarian portal for open science) и Националния референтен списък. Представените за публикуване статии подлежат на рецензиране и проверка за автентичност. В сборника с научни статии ще бъдат включени само одобрените за публикуване разработки след рецензиране. Докторантите и студентите са насърчени да представят презентации и публикации в научните сесии на конференцията, в зависимост от техния изследователски интерес, като не заплащат такса за участие.

BPOS    CEEOL    Dlib    google    НАЦИД

Тематични направления